Vilniaus lopšelis – darželis „Liepsnelė“

ŠVIETIMO PAGALBOS SPECIALISTAI

SPECIALIOJI PEDAGOGĖ ANA MICHALOVSKAJA

Specialiojo pedagogo teikiamos paslaugos lopšelyje-darželyje:

Specialusis pedagogas atlieka pedagoginį mokinio vertinimą, nustato jo specialiuosius ugdymosi poreikius, žinių, įgūdžių, gebėjimo lygį ir jų atitikimą ugdymo programose.

Specialiosios pedagoginės pagalbos tikslas – užtikrinti specialiųjų poreikių turinčių vaikų ugdymosi veiksmingumą.

Specialusis pedagogas:

  • Teikia specialiąją pedagoginę pagalbą vaikui, atsižvelgdamas į kiekvieno specialiųjų ugdymosi poreikių vaiko gebėjimus, ugdymosi galimybes, mokymosi ypatumus.
  • Konsultuoja vaikus, kitus pagalbos vaikui specialistus, vaikų tėvus (globėjus), specialiųjų poreikių vaikų ugdymo klausimais.
  • Šviečia darželio bendruomenę specialiųjų poreikių vaikų ugdymo organizavimo, specialiosios pedagoginės pagalbos teikimo klausimais.
  • Specialusis pedagogas atsako už korektišką gautų duomenų panaudojimą, turimos informacijos konfidencialumą, savo darbo kokybę bei specialiųjų ugdymosi poreikių vaikų saugumą savo darbo metu.

Logopedė:

Logopedas darželyje teikia specialiąją pedagoginę pagalbą vaikams, turintiems kalbos ir kitų komunikacijos sutrikimų. Logopedo darbo  tikslas: laiku nustatyti kalbos ir kitus komunikacijos sutrikimus ir, bendradarbiaujant su pedagogais ir ugdytinių tėvais, juos šalinti.

LOGOPEDĖ RIMA ŠULIOKĖ
PSICHOLOGĖ OLENA KRAVTSOVA

Psichologas:

  1. Teikia emocinę paramą: psichologas padeda vaikams išreikšti ir suprasti savo emocijas, mokytis priimti ir reguliuoti jas.
  2. Elgesio ir socialinių įgūdžių lavinimas: psichologas dirba su vaikais, siekdamas ugdyti socialinius įgūdžius, tokius kaip komunikacija, bendravimas, konfliktų sprendimas ir bendradarbiavimas.
  3. Specialių poreikių identifikavimas: psichologas stebi vaikų elgesį, mokymosi ir socialinę pažangą, kad galėtų nustatyti galimus specialius poreikius ir palaikyti bendradarbiavimą su tėvais ir kitais specialistais, kad būtų užtikrinta individuali priežiūra.
  4. Bendradarbiavimas su tėvais ir darželio personalu: psichologas bendradarbiauja su tėvais, mokytojais ir kitais darželio darbuotojais, suteikdamas jiems patarimus dėl vaikų elgesio, socialinės ir emocinės gerovės.
  5. Konsultacijos: psichologas teikia konsultacijas tėvams ir kitai darželio bendruomenei dėl vaikų psichologinių klausimų ir problemų sprendimo.
Kalba 🌐 Language
Skip to content